Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Zakup wyposażenia na potrzeby szkoły muzycznej I stopnia w Domosławicach

Opublikowano: środa, 26, listopad 2014

MKiDN     Na wniosek Burmistrza Czchowa skierowany do Dyrektora Departamentu Szkolnictwa i Edukacji Kulturalnej MKiDN o zwiększenie dotacji na zakup instrumentów dla Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło kwotę dotacji o 50 000 zł.
     Dzięki dodatkowo pozyskanym środkom Gmina Czchów zakupiła: fortepian YAMAHA G3E, wiolonczelę uczniowską, 6 hiszpańskich gitar klasycznych, skrzypce 4/4, 2 saksofony, flet poprzeczny C, Instrumenty perkusyjne i akcesoria w tym: trap perkusyjny na pałki i akcesoria - 2 szt., werbel – 1 szt.; metronom stacjonarny – 1 szt., bongosy na statywie – 1 szt.; djembe z pokrowcem – 1 szt., werbel marszowy z nosidłem i statywem.

     Za otrzymane wcześniej środki zakupiliśmy:

  • akordeony guzikowe z manuałem melodycznym lewej ręki – szt. 5;
  • zestaw interaktywny w tym: tablica, projektor, laptop, oprogramowanie interaktywne.

     Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łącznie na realizacje projektu otrzymaliśmy 115 000,00 zł.

     Zakupione instrumenty muzyczne oraz wyposażenie dydaktyczne pozwoli na rozszerzenie zakresu edukacyjnego o innowacyjne metody nauczania, co ułatwi uczniom dostęp do nowoczesnych form kształcenia. Pozwoli na doskonalenie umiejętności i interpretacji gry na instrumentach wysokiej klasy oraz wpłynie na jakość wykonywanych utworów zarówno pod względem brzmienia jak i pod względem technicznym.

Odsłony: 2033