Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Zakończenie kursu „Opiekun osób starszych i dzieci” w Czchowie

Opublikowano: czwartek, 26, czerwiec 2014

4-DSCF0336    Dnia 12 czerwca dobiegł końca kurs „Opiekun osób starszych i dzieci” zorganizowany w ramach projektu systemowego pn „Jesteśmy najlepsi”, w którym uczestniczyło 5 osób aktywizowanych w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla Gminy Czchów. Zajęcia odbywały się w siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Brzesku i obejmowały 80 godzin.

       Panie zostały  przygotowane do opieki nad osobą starszą oraz dzieckiem poprzez udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Poznały dolegliwości, z jakimi borykają się osoby starsze, dowiedziały się jak prawidłowo pielęgnować pacjentów leżących a także zdobyły podstawową wiedzę  z zakresu z odżywiania pacjentów z poszczególnymi dolegliwościami. Nie zabrakło również  tematów związanych z psychologią wieku podeszłego a także współpracą opiekuna z rodziną dziecka czy osoby starszej, porozumiewania się z nimi w czasie problemów i żałoby. Znaczącą część kursu stanowiły ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w tym resuscytacja krążeniowo - oddechowa a także wykonywanie opatrunków, ustawianie pacjenta w pozycji bocznej ustalonej, bandażowanie jak również postępowanie przy zadławieniu.

     Kurs został zakończony egzaminem, którego pozytywny wynik pozwolił wszystkim Uczestnikom uzyskać zaświadczenie o jego ukończeniu.

Kurs "Opiekun osób starszych i dzieci" Kurs "Opiekun osób starszych i dzieci" Kurs "Opiekun osób starszych i dzieci"

 Projekt pn. "Jesteśmy najlepsi" realizowany jest w partnerstwie gmin Czchów (Lider), Gnojnik
i Iwkowa (Partnerzy), a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. 

Odsłony: 762