Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Kolejne kursy za nami - Projekt "Jesteśmy Najlepsi" w gminie Iwkowa w toku

Opublikowano: poniedziałek, 28, lipiec 2014

florysta 3     Miniony miesiąc obfitował w kursy organizowane w ramach projektu "Jesteśmy Najlepsi". współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. Pięć pań poznało w trakcie kursu "Florystyka" techniki układania kwiatów, łączenia ich w kompozycje, bukiety, wiązanki, ozdabiania pojedynczych kwiatów przybraniem i inne tajniki pracy florysty. Sala GOK w Iwkowej zamieniła się na te czerwcowe dni w kwiecistą łąkę, nad którą unoszą się aromaty piwonii, róż, margaretek i innych wspaniałych kwiatów.

 

     W Brzesku dwie Uczestniczki przygotowywały się do trudnego i odpowiedzialnego zajęcia, jakim jest opieka nad osobami starszymi i dziećmi. Zapoznały się z podstawami medycznymi, rozwojowymi, psychologicznymi, nabyły umiejętności właściwej pielęgnacji i opieki przedmedycznej, a także udzielania pierwszej pomocy.

     Dwóch Panów skorzystało ze szkolenia "Operator koparko-ładowarki", dzięki któremu mieli okazję zdobyć uprawnienia operatora po złożeniu z wynikiem pozytywnym państwowego egzaminu.

     Z kolei w prowadzonym w Reastauracji "Homer" w Gosprzydowej kursie "Małej gastronomii" brało udział łącznie 6 uczestniczek projektu "Jesteśmy najlepsi" z gminy Iwkowa. Dwie grupy szkoleniowe poznawały tajniki kulinariów pod czujnym okiem Pani Instruktor. Sałatki, przystawki, proste jednogarnkowe dania, wykwintne mięsa i słodkie desery - nic już nie sprawi trudności naszym uczestniczkom!

     Uczestnicy wszystkich powyższych kursów zostali wyposażeni w wiedzę, umiejętności oraz pomoce naukowe w postaci książek i skryptów, które z pewnością pozwolą im stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy - kursy zakończyły się uzyskaniem certyfikatów i zaświadczeń  wraz z suplementami.

Kursy w gm. Iwkowa Kursy w gm. Iwkowa Kursy w gm. Iwkowa
Kursy w gm. Iwkowa Kursy w gm. Iwkowa  

              „Jesteśmy najlepsi”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

oraz ze środków budżetu państwa

Projekt realizowany przez Gminę Czchów w partnerstwie z Gminą Gnojnik i Gminą Iwkowa

Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej,

Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

belka jestesmy najlepsi

 

Odsłony: 837