Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!

Opublikowano: poniedziałek, 07, październik 2019

    Jak co roku uczniowie z terenu Gminy Czchów wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Do udziału w akcji przystąpiło 7 placówek oświatowych z terenu Gminy Czchów. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

    Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Czchowie dostarczył uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, otrzymane od Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, tj.: worki i rękawice oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów.

     Również, w ramach działań promujących ekologię, na zaproszenie wychowawcy klasy „0” PSP w Czchowie, zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące min. prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych zajęciach. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki dotyczące segregacji odpadów oraz drobne upominki.  Mamy nadzieje, że taka forma edukacji ekologicznej ukształtuje w dzieciach dobre nawyki dotyczące segregacji, a wymóg dbania o środowisko stanie się dla nich naturalna potrzebą.

Fotorelacja z warsztatów: http://psp.czchow.pl/joomla/

Fotorelacja z Jurkowa: https://zsjurkow.edupage.org/news/#152

Fotorelacja z Domosławic: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1433096266854561&id=312521208912078

 

Odsłony: 281