Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Informacja Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Opublikowano: środa, 29, styczeń 2020

EMAS      W nawiązaniu do pisma Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska pragnę poinformować o możliwości uzyskania przez przedsiębiorców i instytucje sektora publicznego jak i prywatnego oraz organizacje wszystkich sektorów gospodarki, wpisu do krajowego rejestru systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Mając na celu troskę o środowisko w Polsce, jak i na świecie zachęcam aby jak największa liczba organizacji dążyła do nieustannej poprawy swojej działalności na rzecz środowiska poprzez przestrzeganie norm i przepisów ochrony środowiska.

     Podstawę prawną EMAS (ang. Eco-Management and Audit Scheme) stanowi Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS). Adresowany jest do wszystkich rodzajów organizacji zainteresowanych wdrażaniem kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska, zarówno przedstawicieli firm, jak i instytucji niekomercyjnych.
     Certyfikat przyznawany przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska po zarejestrowaniu w systemie ekozarządzania i audytu EMAS oznacza spełnienie przez organizację najwyższych wymogów z zakresu ochrony środowiska.
     Po szczegółowe informację zapraszam na stronę internetową http://emas.gdos.gov.pl/, a jednocześnie załączam pismo przewodnie od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
    Mając powyższe na uwadze zachęcam do podjęcia działań w celu rozpowszechnienia informacji o możliwości uzyskania przez jak największą liczbę organizacji, wpisu do krajowego rejestru systemu ekozarządzania i audytu (EMAS).

Karolina Laszczak
Dyrektor Departamentu Środowiska

Do pobrania:

Odsłony: 247