Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI

Opublikowano: środa, 27, maj 2020

Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI     Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”, której celem jest zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia wirusa SARS-CoV-2. Już teraz wiadomo, że odciśnie ona ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju i na świecie.

     Dlatego też tak istotne jest, aby polskie społeczeństwo zrozumiało wagę i znaczenie własnych, podejmowanych codziennie decyzji zakupowych dla funkcjonowania gospodarki i wspierania krajowego rolnictwa. Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety.

    W imieniu własnym oraz wszystkich polskich przedsiębiorców, zapraszam i zachęcam Państwa urzędy do włączenia się w prowadzoną kampanię. Materiały informacyjno-promocyjne do pobrania i wykorzystania w prowadzonej akcji znajdują się na stronie www.polskasmakuje.pl w zakładce PRODUKT POLSKI (https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/). Materiały można publikować na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych prowadzonych przez Państwa instytucje. Ponadto by wzmocnić siłę przekazu, zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o prowadzonych przez resort rolnictwa działaniach wśród pracowników Państwa urzędu, jednostek podległych i nadzorowanych oraz podmiotów, z którymi Państwo na co dzień współpracują. W tym trudnym czasie bądźmy solidarni z naszymi przedsiębiorcami i rolnikami, wspierając krajową gospodarkę i jednocząc się we wspólnych działaniach.

    Resort rolnictwa jest również otwarty na inne propozycje, które mogłyby wesprzeć realizacje tej kampanii. W tym przypadku proszę o kontakt z Departamentem Rozwoju Rynku Krajowego Ośrodka Wsparcia RolnictwaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 376 70 50. Zachęcam również do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/produktpolski, gdzie również znajdują się pliki multimedialne do pobrania i wykorzystania.

Jan Krzysztof Ardanowski
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oryginał pisma, podpisany elektronicznie (plik .pdf)

Odsłony: 145