Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Nasze zdrowie w naszych rękach

Opublikowano: poniedziałek, 25, kwiecień 2016

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń     Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" ogłasza nabór do projektu pt. "NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH". Projekt realizowany jako zadanie publiczne - Ochrona i promocja zdrowia -  współfinansowane przez Powiat Brzeski. Projekt kierujemy dla mieszkańców powiatu brzeskiego z gmin Brzesko, Czchów i Gnojnik.
    W tym projekcie chcemy min. zaoferować mieszkańcom powiatu brzeskiego innowacyjną formę rehabilitacji i działań na rzecz poprawy zdrowia. Innowacyjność projektu  polegać będzie na pobytach  w Grocie Solnej oraz uczestniczenia w prelekcjach z lekarzem. Grota Solna mieści się w Zakładzie Rehabilitacji w Gnojniku.

    Na terenie Powiatu Brzeskiego w żadnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej nie ma takiej możliwości pobytów rehabilitacyjnych. Pobyty w Grocie Solnej są wskazane u osób często chorujących na schorzenia dróg oddechowych, alergie, schorzenia skóry… Ponadto podczas seansów prowadzona fototerapia i muzykoterapia wpływa kojąco na system nerwowy i uspokaja organizm. Działania nasze kierujemy do  często chorujących dzieci, ich rodziców oraz osób w różnym wieku. Proponując pobyty osobom starszym spowodujemy też ich większą aktywność, stworzymy im możliwość poprawy fizycznej i psychicznej wydolności.

    Obecnie chcąc korzystać z pobytów w środowisku podobnym jak w grocie solnej osoby muszą wyjeżdżać do kopalni soli w Bochni czy Wieliczce lub nad morze.

     Dodatkowo proponujemy dla osób dorosłych  działania edukacyjne w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych. Osiągniemy to poprzez zorganizowanie cyklu spotkań "Nasze zdrowie w naszych rękach". Będą to  spotkania z lekarzem w postaci prelekcji/wykładów z możliwością otrzymania materiałów edukacyjnych.

    Tak więc zajęcia w projekcie składać się będą z dwóch elementów:

  1. Wykłady i pogadanki z lekarzem/działania edukacyjne w zakresie chorób nowotworowych (najczęstsze nowotwory u dzieci, kobiet i mężczyzn).
  2. Pobyty w grocie solnej seanse po 60 minut.

    Spotkania odbywać się będą w Sali Wykładowej Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego EWA w Gnojniku  oraz w Grocie Solnej w Zakładzie Rehabilitacji w Gnojniku. Adresatami projektu będą osoby mieszkające na terenie powiatu brzeskiego, w tym na terenie gminy Brzesko, Czchów i Gnojnik (dorośli i dzieci).

W projekcie uczestniczyć będzie 60 osób (dzieci, kobiet i mężczyzn). Nie wprowadzamy "sztywnego" kryterium wiekowego, aby nie ograniczać dostępu osób chętnych do uczestnictwa w projekcie. Zakładamy, że w projekcie uczestniczyć będzie 20 dzieci w wieku od 3-15 lat  oraz 40 osób dorosłych.

Kontakt telefoniczny 604 052 326 Ewa Cierniak-Lambert.

Zadanie publiczne  pn. „NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH”
jest współfinansowane przez Powiat Brzeski
realizacja przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Potrzebującym i Zapobiegania Patologiom Społecznym „Pomocna Dłoń”

Odsłony: 908