Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Dofinansowanie modernizacji drogi Jurków-Równia

Opublikowano: wtorek, 10, kwiecień 2018

Podpisanie umowy     W ramach starań podjętych już pod koniec 2017 roku Gmina Czchów uzyskała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej Jurków-Równia. Zadanie uzyskało dofinansowanie w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Droga ta łączy bezpośrednio drogę krajową 75 Brzesko-Krynica z Kąpieliskiem „Chorwacja”. Inwestycja ma na celu poprawę stanu obsługi komunikacyjnej przyległego terenu poprzez podniesienie parametrów technicznych drogi, a tym samym polepszenie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ruchu pieszego. Z pomocą programu wyremontowane zostanie przeszło 2 km drogi, powstanie prawie 1,5 km chodnika oraz 1 km kanalizacji deszczowej. W ostatnich dniach zawarta została umowa z wykonawcą, który już przystąpił do prac budowlanych.

Termin zakończenia przewidziano na koniec lipca 2018 r. Cała inwestycja opiewa na kwotę 2 277 865,89 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 1 274 000,00 zł.
- Jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w ostatnim okresie, gdyż rozwiązuje ona problemy związane z działalnością żwirowni oraz bezpieczeństwem mieszkańców Równi Jurkowskiej. Budowa ta jednocześnie uatrakcyjni pod względem bezpiecznego i bardziej komfortowego przejścia i dojazdu tę część Jurkowa i znajdującą się w tym terenie "Jurkowską Chorwację” – zauważa burmistrz Marek Chudoba.

Droga Jurków-Równia Droga Jurków-Równia Droga Jurków-Równia

Odsłony: 466