Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Badanie ankietowe dotyczące Procedury monitorowania i ewaluacji LSR oraz Planu komunikacji

Opublikowano: czwartek, 10, grudzień 2015

na sliwkowym szlaku png     Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza mieszkańców 7 gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym procedury monitorowania i ewaluacji LSR oraz Planu komunikacji w ramach przygotowania strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR). Prosimy o wypełnianie ankiety do 15 grudnia 2015 r. Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=23def2d8&&b=19b829adf&&c=1d72f4dc

    W razie pytań prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia: tel. 14 68 44 549, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Słowniczek pojęć użytych w ankiecie:

  • Monitoring – to proces systematycznego zbierania i analizowania informacji ilościowych i jakościowych na temat funkcjonowania LGD oraz stanu realizacji strategii w aspekcie finansowym i rzeczowym, którego celem jest uzyskanie informacji zwrotnych na temat skuteczności i wydajności wdrażanej strategii, a także ocena zgodności realizacji operacji z wcześniej zatwierdzonymi założeniami i celami.
  • Ewaluacja – to systematyczne badanie wartości albo cech konkretnego programu, planu, działania (eksperymentu) bądź obiektu (programu komputerowego, programu nauczania, rozwiązania technicznego) z punktu widzenia przyjętych kryteriów, w celu jego usprawnienia, rozwoju lub lepszego zrozumienia. Jednym z głównych celów ewaluacji jest ocena rzeczywistych lub spodziewanych efektów realizacji danej interwencji publicznej.
  • Plan komunikacji - opis celów, działań komunikacyjnych i środków przekazu (narzędzi) używanych w celu przekazywania informacji (komunikatów) na linii LGD-społeczności lokalne, których LGD zamierza używać na poszczególnych etapach wdrażania LSR.
Odsłony: 939