fran 0    8 kwietnia 2018 roku w sali kina Baszta w Czchowie Czchowski Teatr Amatorski zaprezentował sztukę teatralną pt. "Św. Franciszek". Wspomniana grupa teatralna swoją działalność rozpoczęła już kilka lat temu. Realizowała ona wtedy zadania mające na celu poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola. Wykonała kilka bajek dla najmłodszych, a także jasełka. W ramach obecnej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie udało się pokryć koszty wypożyczenia strojów oraz nagrania audio spektaklu.

    Przygotowania do kwietniowej sztuki trwały parę miesięcy. Wybór tematu został podyktowany głosem obecnego papieża, który przybliża wiernym postać św. Franciszka, żyjącego w ubóstwie i niosącego wszelką pomoc biednym. Czchowski Teatr Amatorski w scenariuszu opartym o sztukę Wojciecha Bąka oraz w reżyserii Aleksandry Ryby poświęceniem i ciężką pracą ukazał niezwykle trudny aspekt bezwarunkowej miłości św. Franciszka do Boga. Mimo, iż występujący aktorzy na co dzień prowadzą normalne życie, pracują, zajmują się domem, wykazali się pełnym profesjonalizmem. Należy podkreślić, że każdy z aktorów odgrywał kilka ról. Tym bardziej należy się im wielki szacunek i podziw. Dobór scenografii, muzyki, a przede wszystkim zaangażowanie Pani reżyser sprawiły, że całość została zaprezentowana na bardzo wysokim poziomie i w pełni zasługuje na duże wyróżnienie i podziękowanie. Sztuka zgromadziła na sali pełną widownię, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.

     W spektaklu udział wzięli: Agnieszka Baczewska-Kuca, Sabina Sacha, Teresa Dobranowska, Małgorzata Wojakiewicz, Małgorzata i Rafał Kozdrój, Andrzej Szymaszek, Andrzej Smolskyi, Grzegorz Baczewski, Krzysztof Dymek. Muzykę przygotował Marek Dudek, suflerem była Jolanta Krupa, a reżyserem Aleksandra Ryba.

Sztuka Św. FranciszekSztuka Św. FranciszekSztuka Św. FranciszekSztuka Św. Franciszek