DSC 3291     Tegoroczny jubileusz 20-lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”.

     Podsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”, nawiązującą w sposób zabawny i humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych, a ich celem było przede wszystkim zachęcenie utalentowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych do prezentowania własnej twórczości literackiej oraz plastycznej. W konkursach udział wzięło blisko 130 osób.

     „Dary św. Kingi – czchowska gościnność… po latach”, z XIII – wiecznych przekazów wynika, że Czchowianie nie słynęli z gościnności, a swoją zamożnością wręcz się afiszowali, dlatego tym razem podczas podsumowania projektu pokazaliśmy obecnych mieszkańców gminy jako gościnnych i przyjaznych poprzez przygotowanie dla gości stoisk degustacyjnych z potrawami i wypiekami wykonanymi m.in. ze śliwek.

     Na koniec należy przypomnieć, że wnioskodawca grantu - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie środki finansowe w wysokości 16 500 zł otrzymał z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie  operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt.” Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne” realizowanego przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.

Galeria zdjęć

Clipboard01