23. Baszta Jazz Festival 2022

Wszystkich entuzjastów jazzu tradycyjnego oraz przygodnych słuchaczy zapraszamy 8, 9 i 10 lipca do Czchowa na 23. Baszta Jazz Festival. Tutaj, w rytmie jazzu poznamy tajemnice muzyczne Nowego Orleanu.

W tym roku stawiamy na artystów z Małopolski, a wśród naszych przyjaciół pojawią się nowe zespoły bardziej lub mniej znane. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 20:00 w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie występem Meaculpy & Jazz Roosters. Kolejny i ostatni w tym dniu koncert wykona Five o’Clock Orchestra, podczas którego usłyszymy najprawdziwszy, amerykański dixe jazz.

W sobotę, po dwóch latach nieobecności, spotykamy się ponownie na rynku w Czchowie, gdzie odbędą się koncerty: Big Band Mielec, MONK, Jazz Band Ball Orchestra, Leliwa Jazz Band i RB Dixie Five. Mielecki big band jak i tarnowski zespół głosowy wystąpią u nas po raz pierwszy. Sobota to również jubileuszowy koncert Jazz Band Ball Orchestry, która obchodzi w tym roku piękną, 60-tą rocznicę istnienia.

W tym dniu towarzyszyć nam będą dodatkowe wydarzenia kulturalne jak: Konkurs „O Złotą Basztę” im. Jacka Mazura, parada nowoorleańska, wystawa fotografii Piotra Góryjowskiego oraz aukcja obrazów.

W niedzielę Czchów zamieni się w Nowy Orlean, a Dunajec w Missisipi. Projekt łączący koncerty uliczne ze średniowieczną scenerią miasteczka i zamku, tworzy niesamowity klimat dixielandowy, pełny emocji i wigoru, jest pomysłem organizatorów Elżbiety Ogieli i Romana Bartnickiego.

Na dni pełne fenomenalnej muzyki zapraszają organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców „STOART” z Warszawy i F.H.U „Rabek”

Do zobaczenia w Czchowie!

Elżbieta Ogiela

23. Baszta Jazz Festival w Czchowie
8, 9 i 10 lipca 2022 r.

Plakat informacyjny (plik pdf) - do pobrania

8 lipca 2022 r. - piątek

Hotel „Łaziska” Cafe Oranżeria

20:00 – rozpoczęcie pierwszego dnia festiwalu

Meaculpa & Jazz Roosters

Five o’Clock Orchestra

 

9 lipca 2022 r. – sobota

Rynek w Czchowie

18:00 – Otwarcie festiwalu

Koncerty:

Finaliści konkursu „O Złotą Basztę” im. Jacka Mazura

Big Band Mielec

MONK

Jazz Band Ball Orchestra z okazji 60-lecia istnienia zespołu

Leliwa Jazz Band

RB Dixi Five

Podczas sobotnich koncertów odbędzie się parada nowoorleańska oraz aukcja prac plastycznych

 

10 lipca 2022 r. – niedziela

„Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean”

start godzina 15:00 na Rynku nastepnie przemarsz na zamek

wystąpią:

RB Dixie Five i Leliwa Jazz Band, na dziedzińcu koncert obu zespołów

 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu w każdym czasie.