DSC 0792     W pierwszą sobotę czerwca plac zabaw w Miejskim Parku Zieleni „Grodzisko" był miejscem integracyjnej imprezy dla przedszkolaków i ich rodziców, pikniku wspólnie zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole w Czchowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych oraz Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

     W części artystycznej pikniku wystąpiły dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych, które swoje wierszyki, piosenki i życzenia wraz z drobnymi upominkami zadedykowały rodzicom. Potem na wszystkich czekała niespodzianka - przedstawienie przygotowane przez rodziców pod tytułem „Rzepka". Doskonała obsada, sto procent humoru, świetna muzyka i efekty specjalne sprawiły, że występ został przyjęty z wielkim entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami. Tak pozytywne przyjęcie otwarło naszej amatorskiej grupie teatralnej możliwości występów przed szerszą publicznością. Obsadę przedstawienia stanowiło 14 osób: narrator – Joanna Bodziony, kawka – Małgorzata Góral, żabka – Małgorzata Zyznawska-Maciasz, bociek – Anna Waśkowska, gąska – Aldona Baczewska, kurka – Anna Jędryka, kicia – Bernadeta Staszczyk, mruczek – Agnieszka Wojakiewicz, wnuczek – Anna Morańska, babcia – Teresa Dobranowska, dziadek - Jarosław Gurgul, rzepka – Julita Ptak, muzyka – Marek Dudek, opiekun artystyczny – Aleksandra Ryba. „ Pomysł zorganizowania grupy zrodził się w zeszłym roku, kiedy to nauczyciele przedszkola brali udział w unijnym projekcie oferującym szkolenia w wybranym przez placówkę obszarze edukacyjnym. Wybraliśmy teatr jako twórczą i rozwijającą formę pracy z dzieckiem. 90% sukcesu przygotowanego spektaklu, stanowiło zaangażowanie rodziców oraz ich kreatywne pomysły, za co pragnę im na łamach serdecznie podziękować." – Aleksandra Ryba – współorganizatorka.
      Po tych artystycznych prezentacjach przyszedł czas na aktywne spędzenie czasu na placu zabaw. Dzięki współpracy kilku podmiotów przygotowana została bogata oferta atrakcji: malowanie twarzy, zdjęcia z fotobudki z możliwością przebrania się, strzelanie na bramkę, rzutu do celu „Celne oko", animacji tanecznych, zdjęciach artystycznych „Kolorowe wianki", zrobienia sobie zdjęć jako księżniczka i rycerz oraz malowania na płótnie śliwkowej krainy. Po tych licznych szaleństwach każdy uczestnik mógł zjeść kiełbaskę, napić się soku czy skosztować ciast przygotowanych przez rodziców. Całe wydarzenie było także okazją do wręczenia okolicznościowej statuetki potwierdzającej przystąpienie Publicznego Przedszkola w Czchowie do grupy Śliwkowych Szkół.
      Aleksandra Ryba – „Szczególne podziękowania należą się głównym sponsorom naszego przedszkolnego przredsięwzięcia: intytucjom - MOPS, MOKSiR oraz Stowarzyszeniu „Na Śliwkowym Szlaku". Ponadto podziękować pragnę wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, szczególnie zaś: pani Katarzynie Sobczyk, pani Agnieszce Dudek, państwu Małgorzacie i Józefowi Góralom, pani Annie Jędryka, panu Jarosławowi Gurgul, państwu Jadwidze i Grzegorzowi Baczewskim oraz Monice i Grzegorzowi Janickim. Mam nadzieję, że nie pominęłam nikogo, kto przyczynił się do sprawienia dzieciom prawdziwej radości."

Przedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w Czchowie
Przedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w Czchowie
Przedszkolne piknikowanie w CzchowiePrzedszkolne piknikowanie w Czchowie