Rodzinnie, wesoło i kolorowo na Pikniku Rodzinnym w Złotej      Niedziela 14 czerwca przywitała nas piękną pogodą - pogodą wymarzoną na spędzenie czasu z rodziną. Sposoby na wspólne zabawy są różne – aktywne, kreatywne czy spokojne. Warto jednak pamiętać, że czas spędzony z najbliższymi nigdy nie jest czasem straconym i procentuje na przyszłość pięknymi wspomnieniami.
     Z takiego założenia wychodzą również mieszkańcy Złotej, ponieważ już dziewiąty raz z rzędu przy Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej zorganizowano Piknik Rodzinny. W tym roku wydarzenie to odbyło się pod hasłem: ,,Rodzice Dzieciom Dzieci Rodzicom''. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się rozkoszne przedszkolaki. Dopełnieniem ich części artystycznej był brawurowy występ rodziców, którzy w fenomenalny sposób wcielili się w postacie ,,Rzepki'' Tuwima. Widownia była zachwycona występem i nagrodziła aktorów – małych i dużych - gromkimi brawami.

     Po przedszkolakach sceną zawładnęła wesoła zerówka, która przedstawiła scenę z życia Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Ich rodzice natomiast, wcielili się w raperów – ale nie byle jakich. Zaprezentowali bowiem niezwykły utwór muzyczny ze specjalnie napisanym na tą okazję tekstem. Część artystyczną zaprezentowały również pozostałe klasy.
     Na tym jednak nie koniec wrażeń. Prócz występów były konkursy, zabawy integracyjne i przepyszne przekąski. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policjantów z KPP w Brzesku (motocykl, radiowóz), wraz z możliwością zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dzieci z rodzicami bawili się po prostu fantastycznie! Wielką atrakcją był również szkolny konkurs „Mam talent", podczas którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności artystyczne.
     Podczas pikniku podsumowano również działania szkoły, która w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyła w prozdrowotnych programach SANEPIDU ("Czyste powietrze wokół nas", "Nie pal przy mnie proszę", "Znajdź właściwe rozwiązanie"). Dodatkowo w trakcie trwania zabawy piknikowej uczestnicy brali udział w konkursach o problematyce zdrowotnej. Plac przyszkolny ozdabiały różowe baloniki z napisem "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu", który stanowił hasło realizowanego programu SANEPIDU.
Piknik Rodzinny w Złotej po raz kolejny był źródłem radości i zadowolenia wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.

Rodzinnie, wesoło i kolorowo na Pikniku Rodzinnym w ZłotejRodzinnie, wesoło i kolorowo na Pikniku Rodzinnym w ZłotejRodzinnie, wesoło i kolorowo na Pikniku Rodzinnym w Złotej