Światowe Dni Młodzieży    W ubiegłym tygodniu Gmina Czchów gościła ponad 100 pielgrzymów z Niemiec i Słowacji, którzy zamieszkali na terenie dekanatu czchowskiego, w oczekiwaniu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Czwartek był dniem w trakcie którego mogli zapoznać się z walorami turystycznymi i historią gmin:  Czchów oraz Iwkowa. W ramach małej pętli po okolicy zwiedzili Urząd Gminy w Iwkowej, Bacówkę „Biały Jeleń” oraz kościół w Iwkowej.

Następnie przejechali do zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce, gdzie zapoznali się z historią warowni oraz legendami z nią związanymi. Finał podróży to wizyta na czchowskim rynku, wzgórzu zamkowym, podziwianie z zamkowej wieży malowniczej panoramy Czchowa oraz wizyta w kościele parafialnym. Finałem dnia turystycznego było spotkanie z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem.

     Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy Parafii Czchów z władzami Gminy oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, które wsparły wydarzenia zarówno poprzez przekazanie upominków, przygotowany poczęstunek jak i oddelegowanie kilku osób do funkcji przewodników po gminie Czchów.

Galeria zdjęć