jas 1    28 grudnia br. w sali Kina Baszta odbyło się spotkanie pn. Magia Świąt, będące wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, związane z podsumowaniem projektu pn. Gminny Klub Samopomocy, realizowanym przez Stowarzyszenie na terenie Gminy Czchów oraz ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w IV Gminnym Konkursie pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. Mimo, że już dwa dni Świąt mieliśmy za sobą, spotkanie pozwoliło zachować magię świąt na dłużej, a barszcz i pierogi z kapustą i grzybami  - smakowały wybornie.

      Warto wspomnieć, że projekt integrował pokolenia, co było widoczne w atmosferze, jaka panowała na sali. Zgromadzeni w kinie przedstawiciele różnych grup wiekowych dali przykład, że na terenie Gminy Czchów aktywna społeczność lokalna to nie tylko pusty slogan. Pani Elżbieta Ogiela powitała zgromadzonych gości: Burmistrza Czchowa - Marka Chudobę, Sekretarza Gminy - Jarosława Gurgula, Skarbnika Gminy - Monikę Kurzydło, Prezes Stowarzyszenia - Barbarę Wojakiewicz oraz członków Zarządu  Stowarzyszenia - Pana Tadeusza Orłowicza oraz Panią Marię Wiśniewską-Płachta. Następnie głos zabrała Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, która w skrócie przedstawiła przebieg realizacji projektu w 2016 roku. Kończąc wystąpienie podziękowała uczestnikom za udział, władzom Gminy Czchów, pracownikom Urzędu Miejskiego oraz opiekunom zajęć za wsparcie i pomoc w jego realizacji.

    Następnie sceną zawładnęła Grupa Teatralna działająca przy Publicznym Przedszkolu w Czchowie, Jasełka w wykonaniu rodziców spotkały się z uznaniem widowni wyrażonym gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu przyszedł czas podsumownia konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Prezentowane w sali kina prace uczestników zachwycały swoją różnorodnością i pomysłowością oraz precyzją wykonania. Nagrodzeni odbierali dyplomy oraz upominki z rąk Burmistrza Pana Marka Chudoby, Wiceprezesa Stowarzyszenia Pana Tadeusza Orłowicza oraz pomysłodawczyni konkursu Pani Teresy Turek. Na koniec spotkania, pozostając w duchu bożonarodzeniowym kapela  z Biskupic Melsztyńskich zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania.

    Projekt „Ośrodek Wsparcia pn. Gminny Klub Samopomocy” współfinansowany był ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i środków własnych Gminy Czchów.

Spotkanie "Magia świąt"Spotkanie "Magia świąt"Spotkanie "Magia świąt"Spotkanie "Magia świąt"