Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że od 11 sierpnia (środa) w Urzędzie Miejskim w Czchowie pełnione będą dyżury rachmistrzów, podczas których będzie można się spisać lub umówic wizytę rachmistrza w domu.

Rachmistrzowie będą dostępni w poniedziałki od 16.00 do 19.00 oraz w środy i piątki od 12.30 do 15.30 w pokoju nr 2 na parterze budynku.

Niezależnie od dyżurów, rachmistrzowie w dalszym ciągu będą pracować w terenie, zgodnie z przydzielonym harmonogramem.

Cały czas, aż do momentu zgłoszenia się rachmistrza, można także spisywać się samodzielnie przez internet na stronie spis.gov.pl.

Podczas wizyty u rachmistrza należy mieć ze sobą numery PESEL pozostałych domowników.

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkiem ustawowym.

Gminne Biuro Spisowe w Czchowie

Czytaj więcej...

Informujemy, że od godziny 15.00 dnia 5 sierpnia 2021 r. do godziny 10.00 dnia 6 sierpnia 2021 r. na terenie powiatu brzeskiego prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami może spaść od 80 do 100 mm deszczu. Opadom, głównie w ciągu dnia, towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Możliwe są gwałtowne wezbrania rzek.
Załącznik:

Źródło: IMGW-PIB/Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

W ramach treningu dotyczącego sprawności funkcjonowania systemów alarmowania oraz jednocześnie celem upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,
1 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe, które emitować będą sygnał alarmowy – modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut.

Czytaj więcej...

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzesku przypomina, że preferowana forma kontaktu z urzędem skarbowym to załatwianie spraw online. W tym celu należy odwiedzić stronę: https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/.

e-Urząd Skarbowy umożliwia załatwienie wielu spraw online - bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, 24/7.

W przypadku jednak potrzeby osobistej wizyty w urzędzie skarbowym Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza do rezerwacji wizyty na stronie www.podatki.gov.pl – zakładka „umów wizytę w urzędzie skarbowym” w prawym górnym rogu.

Czytaj więcej...

Wiele można pisać o projektach unijnych, przedstawiać ich zalety i możliwości, ale lepiej czasem coś zobaczyć. Posłuchać, jak ktoś opowiada o swoich doświadczeniach związanych z pobytem za granicą i urządzeniem się na nowo w Polsce.

Projekt „Wróć z POWERem!” pomógł już ponad stu młodym osobom. Wśród nich jest też pani Żaneta, która po kilku latach w Irlandii zdecydowała się na powrót do kraju.

Zobacz jej historię tutaj https://www.youtube.com/watch?v=2pbGnaxJ4Lc

Czytaj więcej...
Małopolscy Społecznicy!
Przedłużamy nabór w konkursie Małopolska Lokalnie do 2 sierpnia 2021 do godziny 15.00! Tylko u nas możecie dostać do 6 000 zł na rozwój swoich młodych organizacji pozarządowych lub na działania społeczne. Czekamy na Wasze pomysły!
Pozdrawiam,
Iga Szeląg
doradca ds. konkursu
Stowarzyszenie Forum Oświatowe "KLUCZE"
Czytaj więcej...

Wójt Gminy Gnojnik oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku zapraszają 25 lipca br. (niedziela) do SPA, czyli Strefy Parkowych Atrakcji, gdzie na całe rodziny czekać będą m.in. animacje, gry i zabawy, dmuchańce, przejażdżki na kucyku, lokalna gastronomia oraz strefa relaksu dla rodziców. W trakcie pikniku działać będą również punkt szczepień szczepionką jednodawkową oraz punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegóły na plakacie.

 

Czytaj więcej...

„Sprzątamy Zieloną Małopolskę” to edukacyjna kampania antyśmieciowa, której celem jest zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach zielonych (w lasach, parkach i przy trasach turystycznych).

Odpowiadając na zaproszenie Wicemarszałka Tomasza Urynowicza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - w sobotę, 10 lipca Gmina Czchów włączyła się w akcję „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”.

To akcja edukacyjna, rozpoczynająca się wraz z wakacjami, której celem jest zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmiecie na terenach zielonych.

Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Czchowie dostarczył uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, tj.: worki, rękawice; oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów. Po ciężkiej pracy, na wszystkich zaangażowanych w akcje, czekała słodka niespodzianka .

 Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy wzięli udział!

 Pamiętajmy:

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. /Florian Plit/

 Fotorelacja

Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...

1 lipca ruszył rządowy program „Profilaktyka 40 PLUS”. Każdy Polak po 40. roku życia może bezpłatnie wykonać pakiet badań diagnostycznych, pozwalających na wczesne wykrycie rozwijających się chorób.

 - Pandemia koronawirusa, z którą mierzymy się już od ponad roku, sprawiła, że towarzyszy nam przewlekły stres, trudniej zadbać o regularną aktywność fizyczną czy przestrzegać zdrowych nawyków żywieniowych. W obawie przed zakażeniem część z nas odłożyła również w czasie wizyty w gabinetach lekarzy i profilaktyczne badania – mówi Justyna Czekaj, kierownik Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. - Dlatego teraz, gdy sytuacja epidemiologiczna jest zdecydowania lepsza, najwyższy czas na kompleksowy „przegląd” organizmów i odbudowę naszego zdrowia. „Profilaktyka 40 PLUS” ma w tym pomóc – tłumaczy.

Rządowy program ruszył 1 lipca. W ramach niego z bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych mogą skorzystać wszyscy Polacy po 40. roku życia. Wystarczy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta. Tam, w zakładce „profilaktyka”, każda uprawniona osoba znajdzie „Ankietę Profilaktyki 40 PLUS”. W kwestionariuszu znalazły się pytania dotyczące m.in. stylu życia, zdiagnozowanych już chorób czy schorzeń występujących u krewnych. Na podstawie udzielonych odpowiedzi i rozpoznanych czynników ryzyka, system dobierze pakiet badań do wykonania i wygeneruje e-skierowanie (może to potrwać do 48 godzin). Osoby, które nie korzystają jeszcze z IKP, mogą skorzystać ze wsparcia konsultantów infolinii Domowej Opieki Medycznej i wypełnić ankietę dzwoniąc pod nr tel. 22 735 39 53.

W skład „Profilaktyki 40 PLUS” wchodzą badania podzielone na pakiety dla kobiet i mężczyzn oraz część wspólną.

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:

 • morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;
 • stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
 • stężenie glukozy we krwi;
 • AlAT, AspAT, GGTP;
 • poziom kreatyniny we krwi;
 • badanie ogólne moczu;
 • poziom kwasu moczowego we krwi;
 • krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT).

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:

 • morfologia krwi obwodowej odsetkowym i płytkami krwi;
 • stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
 • stężenie glukozy we krwi;
 • AlAT, AspAT, GGTP;
 • poziom kreatyniny we krwi;
 • badanie ogólne moczu;
 • poziom kwasu moczowego we krwi;
 • krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
 • PSA – antygen swoisty dla stercza całkowity.

Pakiet badań diagnostycznych wspólny:

 • pomiar ciśnienia tętniczego;
 • pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI);
 • ocena miarowości rytmu serc

Dobrane na podstawie ankiety badania można wykonać w dowolnej placówce, która realizuje program „Profilaktyka 40 PLUS”. Lista takich miejsc w naszym regionie, na bieżąco aktualizowana, jest dostępna na stronie pacjent.gov.pl.

Wyniki wykonanych testów znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta albo odbierzesz w placówce przeprowadzającej badania. Skonsultuj je ze swoim lekarzem rodzinnym, który w razie potrzeby ma możliwość skierowania na dalszą diagnostykę czy konsultację w poradni specjalistycznej. Dla ułatwienia od 1 lipca zostały również zniesione limity przyjęć do lekarzy specjalistów. Oznacza to, że NFZ zapłaci za każdego pacjenta, który pojawi się w gabinecie kardiologa, neurologa czy ortopedy.

Zobacz film:

Ulotka informacyjna