b_250_0_16777215_0_0_images_IMG-20240403-WA0006.jpg

Burmistrz Czchowa informuje, że na cmentarzach w Czchowie znajdują się regały, na których można pozostawić niepotrzebne nam znicze, które mogą posłużyć komuś innemu. Znicze do ponownego użytku to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Warto z niego skorzystać.

Na regale można zostawić znicze, których nie będziemy już ustawiać na nagrobkach naszych bliskich. Inni mogą z nich skorzystać – za darmo zabrać, włożyć wkład i postawić na innym grobie. Ważne, żeby znicze, którymi chcemy się podzielić, były nieuszkodzone. To połączenie ekonomii i ekologii – wcześniej wiele zniczy, które świeciły zaledwie kilkadziesiąt godzin, a na które brakowało już miejsca na pomniku – lądowały w koszu na śmieci.

Regał na znicze jest ciekawym projektem pokazującym, że segregacja odpadów może też mieć wymiar związany z ekologią społecznościową i społecznym wsparciem.

Dzięki ponownemu wykorzystaniu zniczy, nie trafiają one do kontenera z odpadami zmieszanymi. Są nadal wykorzystywane co skutecznie zmniejszać ilość produkowanych śmieci.