Flaga Ukrainy. Gmina Czchów solidarna z Ukrainą

Szanowni Mieszkańcy!

Burmistrz Czchowa – koordynator do spraw zapewnienia noclegów i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy – zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się osób, które są chętne, by zakwaterować u siebie i zaopiekować się osobami, które przybyły do Polski z Ukrainy.

Coraz większa liczba osób zmuszonych do ucieczki z powodu wojny, stawia przed nami wszystkimi wyzwania związane z zapewnieniem uchodźcom godnych i bezpiecznych warunków pobytu w obcym dla nich kraju. Zgodnie z pismem Wojewody Małopolskiego (do pobrania poniżej), samorządom zostało zlecone zorganizowanie miejsc zbiorowego zakwaterowania dla uchodźców w halach sportowych, domach kultury i innych dostępnych lokalizacjach, jednak ilość miejsc noclegowych, które można w ten sposób przygotować, może okazać się niewystarczająca i mało komfortowa. Niezbędne zatem staje się zaangażowanie w to działanie osób prywatnych, które mogą także zaoferować zdecydowanie lepsze warunki pobytu, niż nocleg w wieloosobowej sali.

Wszystkich, którzy są w stanie zaoferować pokój, dom lub inny lokal wraz z opieką i wyżywieniem, prosimy o zgłaszanie się do koordynatora – Burmistrza Czchowa. Zgodnie z zapowiedziami władz państwowych[1], planowane jest wsparcie finansowe dla osób, które przyjmą Ukraińców pod swój dach, w kwocie 40 zł za osobę (maksymalnie przez 2 miesiące).

Zgłoszenia prosimy kierować telefonicznie – 14 6621727, 693 649 854, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w godzinach pracy urzędu. W zgłoszeniu należy podać rodzaj (pokój/mieszkanie/dom) i lokalizację obiektu, ilość dostępnych miejsc i swoje dane kontaktowe.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc. Dobro powraca!

Burmistrz Czchowa
Marek Chudoba

Załącznik:

 

[1] https://www.gov.pl/web/premier/premier-obywatele-z-ukrainy-ktorzy-uciekaja-przed-wojna-beda-bezpieczni-w-polsce2