Flaga Ukrainy. Gmina Czchów solidarna z Ukrainą

Burmistrz Czchowa – koordynator do spraw zapewnienia noclegów i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy, w związku z planowanym uruchomieniem miejsca zbiorowego zakwaterowania dla osób, które przybyły i przybędą do naszej gminy z Ukrainy, zwraca się z apelem do wolontariuszy, którzy mogą pomóc w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad uchodźcami.

Zarówno dla władz samorządowych, jak i dla całej społeczności gminnej, są to nowe doświadczenia, z którymi do tej pory się nie mierzyliśmy. Dlatego tak ważna jest wzajemna współpraca i pomoc oraz skoordynowane działania.

Jeżeli możesz zaoferować swój czas i pracę jako wolontariusz, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – 14 6636565.

Jeśli nie masz takiej możliwości – prosimy o wsparcie finansowe.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wraz z instytucjami działającymi na terenie Gminy Czchów, niesie pomoc naszym sąsiadom, ofiarom wojny w Ukrainie. Na wsparcie uchodźców z Ukrainy, również tych przebywających już na terenie naszej gminy, utworzono rachunek bankowy o numerze: 14 85890006 0040 0410 9768 0012, na który bezpośrednio można wpłacać darowizny.

Od 10 marca 2022 roku Stowarzyszenie uruchomiło także zbiórkę publiczną pod nr 2022/1015/OR.

Wszystkich, pragnących pomóc osobom szukającym ratunku przed wojną, prosimy o dołączenie do akcji. Szczegóły pod nr tel. 14 6843188  (informacji udzielana od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:30) lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy!