Zaszczep się!

Szanowni Państwo!

Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w jednym z małopolskich szpitali zmarło 25 pacjentów z COVID-19. 20 z nich nie było zaszczepionych. To smutne i zatrważające dane. A szczepionka jest przecież cały czas na wyciagnięcie ręki...

Jakie więc będą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia? Czy spędzimy je razem? Czy będziemy się zamartwiać o najbliższych? I ile pustych miejsc trzeba będzie zostawić przy wigilijnym stole?...

Zadając te pytania, chcę Państwa zachęcić do włączenia się do kolejnej kampanii społecznej Wojewody Małopolskiego promującej szczepienia. Jej główne hasło to: „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!”.

W ramach kampanii pokazujemy prosty i ścisły związek pomiędzy szczepieniami a ciężkim przechodzeniem COVID-19. Niestety bardzo wiele osób niezaszczepionych przegrywa walkę z COVID-19, a przecież nie musi tak być.

Wszyscy chcielibyśmy, aby Święta były rzeczywiście zdrowe i spokojne, spędzone w rodzinnym gronie. Szczepienia są szansą, aby tak właśnie było. Jeszcze można zdążyć przed Bożym Narodzeniem i zaszczepić się – dla siebie i dla najbliższych…

Właśnie o tym mówią spoty, które przygotowaliśmy i wyprodukowaliśmy wraz z TVP3 Kraków i Radiem Kraków. Są one dostępne także na naszej stronie internetowej:

https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=13606

Uprzejmie proszę, abyście umieścili Państwo w/w spoty na stronach internetowych swoich instytucji. Zachęcam do ich szerszego rozpowszechniania za pośrednictwem wykorzystywanych przez Państwa kanałów informacyjnych.

Wierzę, że za Państwa udziałem z przesłaniem: „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!” uda się dotrzeć do jeszcze szerszej grupy Małopolan.

Z poważaniem
Wojewoda Małopolski
Łukasz KMITA