Czytaj więcej...

Zapraszamy serdecznie do głosowania na zgłoszenia naszych przedszkolaków w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Celem konkursu "Rymowanki dla Rolników" było zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami rolnictwa i produkcji żywności w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni, a także poszerzenie wiedzy na temat spisu rolnego wśród rodzin przedszkolaków oraz lokalnych społeczności.
Zadaniem konkursowym było ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę szeroko pojętego rolnictwa i życia na wsi, a następnie nagranie jego wykonania i przesłanie filmu do Urzędu Statystycznego w Krakowie do dnia 10 listopada 2020 r.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do udziału w konkursach, których organizatorem jest Urząd Statystyczny w Krakowie. Konkursy mają na celu promocję Powszechnego Spisu Rolnego, odbywającego się od 1 września do 30 listopada 2020 r. Informacje dotyczące konkursów (regulaminy, formularze zgłoszeń, itp.) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Krakowie: https://krakow.stat.gov.pl/powszechny-spis-rolny-psr-2020/konkursy/.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach, a rolników do spełnienia obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym!

Czytaj więcej...

Od 9 listopada br. wprowadzamy ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu - skracamy czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.

Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Czytaj więcej...

Uczestnikami konkursu mogą być gminy, na których terenie znajdują się gospodarstwa rolne objęte Powszechnym Spisem Rolnym 2020, a ich użytkownicy dokonają samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 25 listopada 2020 r. Na zwycięskie gminy czekają wartościowe nagrody.  Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Samospisu internetowy można dokonać na stronie https://psr2020.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations
Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

W najbliższym czasie mogą wystąpić przerwy w działaniu infolinii GUS związane z poprawą jej funkcjonalności. Postaramy się je skrócić do niezbędnego minimum. Prosimy o cierpliwość i dokonywanie samospisu w PSR 2020 za pomocą aplikacji internetowej bit.ly/37MDtRI. Ewentualne pytania prosimy kierować za pomocą formularza „Pytanie do GUS” bit.ly/2NUUqfB

Główny Urząd Statystyczny

Czytaj więcej...

Trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Część osób może mieć wątpliwości, czy osoba, która telefonuje w sprawie spisu, rzeczywiście jest rachmistrzem spisowym, a nie np. oszustem.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, z jakiego numeru telefonu następuje połączenie. Gdy dzwoni rachmistrz, by umówić się na przeprowadzenie spisu, na telefonie wyświetli się jeden z warszawskich numerów: 22 27 99 999 lub 22 66 66 662.

Czytaj więcej...     Przypominamy, że Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje wiele konkursów, których celem jest promocja spisu. Zagadki, zadania i pytania sprawdzające wiedzę skierowane są do różnych grup odbiorców, a więc każdy może podjąć wyzwanie i wziąć udział w wybranym konkursie. Serdecznie zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody i upominki czekają!

Czytaj więcej...     Powszechny Spis Rolny PSR 2020 jest przeprowadzany na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym. Najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet.
    Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma
 obowiązek spisać się samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl. W dobie epidemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Jeśli ktoś nie ma komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu może udać się do swojego Gminnego Punktu Spisowego, gdzie są udostępnione pomieszczenia wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu.

Czytaj więcej...     W ramach promocji powszechnego spisu rolnego PSR 2020 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Rymowanki dla rolników”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami rolnictwa i produkcji żywności w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni. Chcemy w ten sposób poszerzyć również wiedzę na temat spisu rolnego wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.

Czytaj więcej...      Zachęcamy małopolskich rolników do wzięcia udziału w konkursie “Piłka w grze” organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie, zaś gminy do promowania konkursu i samospisu internetowego.
     Rolnicy trzech gmin z województwa małopolskiego, którzy spiszą się najliczniej w formie samospisu do 16 października wywalczą zestaw piłek dla szkół w zwycięskich gminach.
     Aby wziąć udział w rywalizacji konkursowej nie trzeba się rejestrować, wystarczy że rolnicy spiszą się przez Internet na stronie spisrolny.gov.pl Wyniki z podaniem zwycięskich gmin opublikujemy 19 października na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Krakowie i w naszych mediach społecznościowych!