eko-bieg     12 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbędzie się 1. Ekobieg „Spalam kalorie - nie odpady" organizowany przez Fundację Nauka i Kultura, nad którym patronat objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
     Projekt ten to doskonała okazja do aktywnego, rodzinnego spędzenia wiosennej niedzieli oraz do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat jakości środowiska. Hasło „Spalam kalorie - nie odpady" ma zwrócić uwagę na temat właściwych działań proekologicznych, ponadto udział w imprezie każdego dorosłego biegacza ma szansę przełożyć się na realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce ponieważ wiąże się z przekazaniem na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tylu sadzonek drzew, ilu uczestników weźmie udział w Biegu dla Dorosłych.

     Zakończenie biegu i wręczenie nagród nastąpi podczas pikniku „Poznajemy małopolskie parki narodowe" organizowanego przez Tatrzański Park Narodowy w Parku im. H. Jordana. Współorganizatorami wydarzenia są: Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, a także Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą prezentować możliwości edukacyjne Parków Narodowych, a także promować swój najnowszy projekt - Przyjaciel Parku Narodowego.

    Zapisy do udziału w biegu odbywają się poprzez stronę www.eko-bieg.pl znajdą tam Państwo również więcej szczegółowych informacji dotyczących wydarzenia w tym trasę biegu.