Bieg Floriański - zwycięzcy    Już po raz osiemnasty z rzędu odbył się Bieg Floriański. W tym roku gospodarzami imprezy byli druhowie z Jurkowa, a gościny strażackiej i sportowej udzieliło kąpielisko Chorwacja. Bieg połączono z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

      Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00. Uczestnicy, po zapoznaniu się z trasą rozpoczęli zawody. Imprezę prowadził druh Tadeusz Płachta a zarazem wiceburmistrz Czchowa. W komisji sędziowskiej zasiedli: Angelika Kuryło, Anna Witkowska, Zofia Jędrychowska, Janina Buchowicz, Paulina Bodziony, Wojciech Goryca i Radosław Żurek. Oprócz drużyn strażackich, w zmaganiach brali udział także uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjum, średnich oraz drużyny nie zrzeszone open. Po raz pierwszy w tym roku druhowie pobiegli w sztafecie. Pierwsze miejsce (już po raz dziewiąty) zdobyła OSP Złota, uzyskując czas drużynowy 23:50. Drugie miejsce zajęła OSP Tworkowa, a trzecie Czchów. Po zakończonym biegu nadszedł czas na nagrody i wyróżnienia, które wręczał  Burmistrz Czchowa.

      Warto zaznaczyć, że podczas XVIII Biegu Floriańskiego padły nowe rekordy trasy. Najlepszy czas w kategorii dziewcząt szkoły podstawowej uzyskała Karolina Krupa z Tworkowej. W kategorii chłopców (szkoła podstawowa) najszybszy był Przemysław Chojecki z Tymowej. Wśród gimnazjalistów najlepszy czas uzyskała Aleksandra Kornaś z Czchowa i Jarosław Krupa z Tworkowej. Wśród zawodników szkół średnich najlepsi okazali się Katarzyna Nieć i Andrzej Pachut.  W kategorii drużyn nie zrzeszonych najlepszy czas osiągnęła Angelika Kuryło i Tomasz Płatacz.

     Na zakończenie imprezy, druhowie z OSP Jurków zorganizowali pokaz ratownictwa  wodnego. Wszyscy uczestnicy mogli też skosztować pysznej grochówki, kiełbasek z grilla oraz napić się ciepłej kawy i herbaty. Poczęstunek został przygotowany  przez kąpielisko Chorwacja.

Wyniki

Drużyny strażackie:

  • I miejsce – OSP Złota
  • II miejsce – OSP Tworkowa
  • III miejsce – OSP Czchów
  • IV miejsce – OSP Tymowa
  • V miejsce – OSP Jurków
  • VI miejsce – OSP Biskupice Melsztyńskie

Drużyny nie zrzeszone open

Kobiety

I miejsce – Angelika Kuryło, II miejsce – Paulina Bodziony, III miejsce – Maria Dzikowska

Mężczyźni

I miejsce – Tomasz Płatacz, II miejsce – Krzysztof Domagała, III miejsce – Józef Dzikowski

Szkoła podstawowa

Dziewczęta

I miejsce – Karolina Krupa z Tworkowej, II miejsce – Paulina Marszałek z Czchowa, III miejsce – Zuzanna Orszulak z Jurkowa,

Chłopcy

I miejsce – Przemysław Chojecki z Tymowej, II miejsce – Jakub Olchawa z Jurkowa, III miejsce – Marek Tokarczyk z Jurkowa.

Gimnazjum

Dziewczęta

I miejsce – Aleksandra Kornaś z Czchowa, II miejsce – Karolina Orzeł z Jurkowa, III miejsce – Karolina Górak ze Złotej

Chłopcy

I miejsce – Przemysław Chojecki z Tymowej, II miejsce – Jakub Olchawa z Jurkowa, III miejsce – Marek Tokarczyk z Jurkowa

Szkoła średnia

Dziewczęta

I miejsce – Katarzyna Nieć, II miejsce – Marta Kolbusz

Chłopcy

I miejsce – Andrzej Pachut

XVIII Bieg FloriańskiXVIII Bieg FloriańskiXVIII Bieg FloriańskiXVIII Bieg Floriański
XVIII Bieg Floriański