Program Czyste powietrze

Od 21 października br. można składać wnioski w drugiej części rządowego programu „Czyste Powietrze”. Najważniejszą zmianą w stosunku do dotychczasowych zasad jest podwyższenie kwoty dotacji dla osób o niskich dochodach. Maksymalne dofinansowanie na wymianę pieca i ocieplenie domu to obecnie 37 000 złotych. Niezbędne zaświadczenie o dochodach można uzyskać w swojej gminie. Kalkulator dotacji pozwoli obliczyć realny koszt inwestycji oraz dopłaty do niej dla konkretnego przypadku. Więcej informacji o programie na stronie https://powietrze.malopolska.pl/aktualnosci/wymiana-pieca-na-wyciagniecie-reki-nowe-korzystne-zasady-programu-czyste-powietrze/

    Zainteresowane osoby mogą wnioskować o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego w Urzędzie Miejskim w Czchowie - sala BOK na parterze, stanowisko do obsługi świadczeń wychowawczych. Wniosek do pobrania poniżej.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego (plik pdf)