Czytaj więcej...Informacja dotycząca odkrycia frezków na ścianach kościoła w Czchowie.
Skan gazety Gość Niedzielny - wydanie tarnowskie - plik pdf.

Freski w czchowskim kościele mają ponad 600 lat, dzięki staraniom parafian oraz dotacjom zewnętrznym, wnętrze kościoła zostało poddane renowacji.

Operacja pn. „Konserwacja techniczna i estetyczna polichromii pada dolnego ściany południowej prezbiterium kościoła rzymskokatolickiego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie mająca na celu: zrównoważony rozwój obszaru w zakresie zachowania historycznego dziedzictwa poprzez konserwację polichromii w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja zarządzająca PROW na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

    Ostatnia sobota to dzień oficjalnego zakończenia sportowej rywalizacji hodowców gołębi pocztowych zrzeszonych w kole w Czchowie. Przyszedł czas na podsumowanie kilkumiesięcznych zmagań na różnych dystansach, w różnych kategoriach sportowych. Udział w spotkaniu wieli przedstawiciele władz gminy Czchów w osobach Marka Chudoby – Burmistrza Czchowa oraz Jarosława Gurgula – sekretarza Gminy Czchów a jednocześnie członka zarządu Powiatu Brzeskiego. W wydarzeniu wzięli także udział szefowie powiatowych i okręgowych struktur zrzeszających hodowców gołębi pocztowych.

     Obecny 2016 rok obfituje w wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, przygotowanych specjalnie dla mieszkańców gminy Czchów oraz przyjezdnych gości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i wspólnie z nami spędzi ten czas.
     Najważniejsze wydarzenia - to oczywiście Baszta Jazz Festival oraz Dni Czchowa,  tradycyjnie organizowane w lipcu. W tym roku również zapewniamy Państwu świetną zabawę, mnóstwo atrakcji dla dzieci, koncerty artystów polskiej sceny muzycznej, a to wszystko w scenerii malowniczego czchowskiego rynku.
     Ponadto niemal wszystkie miejscowości naszej gminy zapraszają na spotkania, imprezy sportowo-rekreacyjne i pikniki, będące wspaniałą okazją do poznania lokalnych tradycji, obejrzenia dorobku kulturalnego, a przede wszystkim spędzenia czasu w miłej atmosferze.
     Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty imprez kulturalno-rozrywkowych!

Drodzy Mieszkańcy gminy Czchów, Szanowni Goście!

 Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, organizowanych na terenie naszej gminy. Planując tegoroczne imprezy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta trafiła do szerokiego grona odbiorców.

Zabawy, konkursy z nagrodami, rywalizacja sportowa, strefa wypoczynku, gry terenowe, występy wokalno-muzyczne, to zaledwie kilka spośród wielu atrakcji specjalnie przygotowanych dla Państwa. 

  Zachęcamy wszystkich do skorzystania z proponowanej oferty, w której zapewnimy świetną zabawę i aktywny wypoczynek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

INFORMACJA O PRZYGOTOWANIU GMINY CZCHÓW DO SEZONU TURYSTYCZNEGO W 2014 ROKU
 
W 2014 roku Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie w ofercie spędzenia czasu w Czchowie zaproponował m.in.: imprezy plenerowe (sportowe, rozrywkowe), wernisaże i wystawy, do zwiedzenia punkt widokowy oraz szereg wydawnictw. W tym roku przygotowaliśmy: