Obecny 2016 rok obfituje w wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, przygotowanych specjalnie dla mieszkańców gminy Czchów oraz przyjezdnych gości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i wspólnie z nami spędzi ten czas.
     Najważniejsze wydarzenia - to oczywiście Baszta Jazz Festival oraz Dni Czchowa,  tradycyjnie organizowane w lipcu. W tym roku również zapewniamy Państwu świetną zabawę, mnóstwo atrakcji dla dzieci, koncerty artystów polskiej sceny muzycznej, a to wszystko w scenerii malowniczego czchowskiego rynku.
     Ponadto niemal wszystkie miejscowości naszej gminy zapraszają na spotkania, imprezy sportowo-rekreacyjne i pikniki, będące wspaniałą okazją do poznania lokalnych tradycji, obejrzenia dorobku kulturalnego, a przede wszystkim spędzenia czasu w miłej atmosferze.
     Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty imprez kulturalno-rozrywkowych!

IV edycja konkursu historycznego – „Kazimierz Wielki i jego czasy”

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,  dotyczący życia i działań króla Kazimierza Wielkiego. Młodzi ludzie mają okazję wykazać się ogromną wiedzą historyczną, związaną również z działalnością króla na naszych terenach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.zszlota.pl, www.moksir.czchow.pl

Zamek w Czchowie

Punkt widokowy znajdujący się na baszcie w Czchowie udostępniany jest zwiedzającym od 1 maja do 30 września codziennie, natomiast w październiku w sobotę i niedzielę; w następujących godzinach:

 • maj, czerwiec, wrzesień: od poniedziałku do soboty w godzinach  10:00-17:00,
  w niedzielę w godzinach 10:00-18:00;
 • w wakacje – lipiec, sierpień: od  poniedziałku do soboty w godzinach  10:00-18:00,
  w niedzielę w godzinach 10:00-19:00;
 • październik baszta czynna jest tylko w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00.
 • 5 czerwca 2016 r. Piknik Rodzinny w Jurkowie
 • 12 czerwca 2016r. Piknik Rodzinny w Złotej
 • 18 czerwca 2016 r. Piknik Rodzinny w Czchowie
 • wrzesień 2016 r. Piknik Rodzinny w Tymowej

Bilet wstępu zakupić można w budynku strażnika w cenie: 4 zł zwykły, 2 zł ulgowy.

            W tym roku specjalnie dla naszych miłych gości, mamy w ofercie ciekawe gadżety turystyczne. Zarówno na baszcie, jak i w budynku Centrum Informacji Turystycznej
w Czchowie, można nabyć: znaczki turystyczne, widokówki, praktyczne torby bawełniane na zakupy, notesy, kredki w tubie, latarki, długopisy, karty pendrive 8 GB, piłki plażowe, pamiątkowe magnesiki, gwizdki, maskotki i kubki - a to wszystko z logo Czchowa. W ofercie posiadamy również gadżety związane z zamkiem: hełmy, miecze, tarcze, wianki, koszulki rycerskie, topory, proce, łuki i kusze. Dodatkowo jest możliwość zakupu certyfikatu potwierdzającego pobyt w naszym miasteczku jak i zdobycia wzgórza. Poza tym każdy (dziecko, dorosły) będzie mógł poczuć się przez chwilę jak w bajce, dzięki udostępnieniu przez MOKSiR na wzgórzu zamkowym makiet księżniczki i rycerza.

            Tradycyjnie już od 16 lat, począwszy od 3 maja, z wieży zamkowej w niedzielę
i święta o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał. Ponadto w majowe niedziele w godzinach od 17:00 do 17:30 będziemy mogli wysłuchać pieśni Maryjnych.

Szczegółowe informacje: www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

 

XIX Bieg Floriański

1 maja 2016 roku (niedziela) zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w XIX Biegu Floriańskim. W tym roku strażacy OSP pobiegną w sztafecie, a pozostali indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych. Gorąco zachęcamy młodzież szkolną – ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, a także osoby „18+” do wypróbowania swoich sił w biegu przełajowym.

Organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

Konstytucja 3 Maja – święto patriotyczne

Dla uczczenia 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe gminy Czchów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach patriotycznych. Obchody jak co roku rozpoczniemy mszą św., po której udamy się do sali kina „Baszta” w towarzystwie Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej, na część artystyczną przygotowaną przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Czchowie.

Organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

Tydzień czytelniczy  - 31.05.-04.06.2016 r.

To cykl otwartych spotkań ze znanymi ludźmi książki – pisarzami oraz pracownikami świata nauki. Podczas pięciu dni odbędą się: spotkania z autorami książek adresowane do dzieci, młodzież i dorosłych; happening promujący czytelnictwo przygotowany przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Czchowie; oraz impreza finałowa z gościem specjalnym, podczas której odbędzie się akcja „Książka za książkę”.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Urząd Miejski w Czchowie, Publiczne Gimnazjum w Czchowie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie

Szczegółowe informacje: www.pgczchow.pl, www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl

X Parafialny Festyn Serca w Tymowej - 12.06.2016r.

Impreza organizowana corocznie, w celach charytatywnych, z myślą o osobach, które najbardziej potrzebują pomocy w naszej lokalnej społeczności. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla rodzin, m.in turnieje, konkursy, rozgrywki, występy artystyczno-wokalne, nagrody.

Organizator: Parafia Tymowa oraz organizacje społeczne działające na terenie Tymowej

 

XVII Baszta Jazz Festival – 8, 9 i 10.07.2016 r.

Baszta Jazz Festival to doroczna, wspaniała i kolorowa manifestacja ducha jazzu. Czchowski festiwal to również magiczne miejsca i wspaniała atmosfera. Tegoroczna edycja będzie pełna niespodzianek. W gronie wielu sławnych zespołów jazzowych, które odpowiedziały na nasze zaproszenie pojawią się światowe gwiazdy jazzu.

Organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.jazz.czchow.pl www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

Dni Czchowa

23 i 24 lipca 2016 roku zapraszamy mieszkańców gminy oraz turystów na Dni Czchowa. Będzie to weekend pełen atrakcji: koncerty znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej, konkursy i zabawy animacyjne dla dzieci, kącik plastyczny, zjeżdżalnie, stoiska regionalne oraz akcja „Kup książkę dla Biblioteki”.

Organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

Gminne Dożynki - 21.08.2016 r.

Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w Jurkowie obok szkoły. Zwyczajowo podczas dożynek prezentowane będą tradycje regionalne, wieńce i bochny chleba.

Organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Sołectwo Jurków oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl

II Spartakiada Przedszkolaka

Wzorując się na poprzedniej edycji Spartakiady Przedszkolaka ponownie w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie organizuje rozgrywki sportowe dla naszych milusińskich. Zapewniamy miłą atmosferę, rywalizację sportową, atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej,  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Szczegółowe informacje: www.czchow.pl, www.moksir.czchow.pl, tel. 14 6843188

Pikniki Rodzinne w gminie Czchów

Piknik to doskonała okazja do wspólnej zabawy, rywalizacji sportowej i spotkań towarzyskich dla całych rodzin. Każda miejscowość, szkoła organizująca swój piknik dokłada wielu starań, aby ten czas był wyjątkowy i niezapomniany przede wszystkim dla dzieci, które zasługują po długich dziesięciu miesiącach nauki na chwilę beztroskiego relaksu. To również okazja do integracji rodziców, dziadków, którzy chętnie towarzyszą swoim dzieciom i wnukom. A bogaty program artystyczno-rozrywkowy, w którym nie zabraknie wielu atrakcji, na pewno umili każdemu czas.

ZAMEK TROPSZTYN w Wytrzyszczce

Czynny codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w godzinach od 9.00 - 17.00,

w soboty i niedziele od 9.00 - 19.00

Szczegółowe informacje o planowanych działaniach oraz podsumowaniu tych przedsięwzięć będziemy zamieszczać w miesięczniku „Czas Czchowa” oraz na stronie internetowej www.moksir.czchow.pl, www.czchow.pl

MOKSiR, CIT