Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Opublikowano: piątek, 19, kwiecień 2019

Czytaj więcej...ABC modernizacji – wielka szansa dla dużych rolników

Pół miliona lub nawet bez mała dwa razy tyle? Takie pieniądze wchodzą teraz w grę przy modernizacji gospodarstw produkujących prosięta, bydło mleczne lub mięsne. Sprawdź, bo ten nabór może być także dla Ciebie. 

Wnioski przyjmujemy do 27 maja 2019 r. Oto najważniejsze zmiany. Pierwsza zmiana: zniesienie konieczności dokumentowania przychodu ze sprzedaży

Czytaj więcej...

Skrócone godziny pracy Urzędu

Opublikowano: środa, 17, kwiecień 2019

Czytaj więcej...     Uprzejmie informujemy, że 19 kwietnia 2019 r. (Wielki Piątek) Urząd Miejski w Czchowie będzie czynny w godzinach 7.30 - 13.00. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Czchów na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych

Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2019

Czytaj więcej...Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Czchów na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych     Urząd Miejski w Czchowie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy Czchów zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Czchowie, 17 kwietnia br. w środę w godzinach od 9:00 do 11:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja edukacyjna "#SegregujeMy"

Opublikowano: środa, 10, kwiecień 2019

Czytaj więcej...    Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania zachęca się by dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.  

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie szczepienia lisów wolno żyjących

Opublikowano: środa, 03, kwiecień 2019

Czytaj więcej...    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje, że stosownie do § 10 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013 r. poz. 1737) w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorco! Koniecznie przeczytaj list z ZUS

Opublikowano: piątek, 15, marzec 2019

Czytaj więcej...     Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna wysyłkę ponad 2,5 mln listów do przedsiębiorców. Informuje w nich jak wyglądały rozliczenia firm z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo na ich koncie na koniec 2018 r. W ciągu najbliższych dwóch tygodni każdy z ponad 2,5 mln płatników składek otrzyma z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych list z podsumowaniem wpłat na swój indywidualny rachunek składkowy w 2018 r. Pierwsza w historii masowa wysyłka informacji o stanie rozliczeń z ZUS właśnie się rozpoczęła.

Więcej na www.zus.pl

KOMUNIKAT - awaria sieci wodociągowej

Opublikowano: piątek, 15, marzec 2019

Czytaj więcej...      W związku z awarią na sieci wodociągowej uprzejmie informujemy, że 15 marca 2019 roku wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców wody w miejscowości Tymowa.

     Zakończenie prac planowane jest na ok. godz. 15:00.

     Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności, aby jak najszybciej zakończyć prowadzone prace.

Informacja dotycząca udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu brzeskiego

Opublikowano: wtorek, 12, marzec 2019

      Od początku 2016 roku na terenie Powiatu Brzeskiego funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej – zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r., poz. 2030 i z 2018 r. poz. 1467 i 2212). Zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, realizowanym przez Powiat Brzeski w porozumieniu z Gminami z terenu Powiatu tj.: Gminą Borzęcin, Gminą Czchów, Gminą Dębno, Gminą Gnojnik, Gminą Iwkowa i Gminą Szczurowa.

Czytaj więcej...

Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych - komunikat do przedsiębiorców

Opublikowano: wtorek, 05, marzec 2019

Czytaj więcej...     Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców. Zdecydujesz, czy będziesz przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Dokumenty pracowników, których zatrudnisz po 2018 r., będziesz przechowywać tylko przez 10 lat. Będziesz również mieć możliwość, żeby skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentacji pracowniczej osób, które zatrudniłeś w latach 1999–2018.

Czytaj więcej...