Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

KOMUNIKAT – GOSPODARKA ODPADAMI

Opublikowano: piątek, 03, kwiecień 2020

Burmistrz Czchowa informuje, mając na uwadze ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i pracowników firmy obsługującej zbiórkę odpadów komunalnych na terenie Gminy Czchów, odbierane będą wyłącznie odpady z pojemników i w workach wystawionych przed posesją w miejscu widocznym, do których dostęp nie wymaga otwierania furtek i bram (dotyczy domów jednorodzinnych)

Firma odbierze wyłącznie odpady przygotowane do odbioru, czyli takie, których odbiór możliwy jest bez konieczności wchodzenia na posesje lub dotykania jakichkolwiek elementów (np. ogrodzenia, bramki, furtki) innych niż pojemniki i worki z odpadami.

Zwracamy się z prośbą aby pojemniki i worki z odpadami przygotować do odbioru (wystawić) co najmniej w dniu poprzedzającym dzień odbioru wyznaczony w harmonogramie (minimum dzień wcześniej) .

W przypadku niewystarczającej ilości dostarczonych worków, odpady prosimy wystawiać w innych opisanych: „papier” lub „plastik” lub „szkło”, workach (np. oznaczonych kartką, markerem).

Informacja o przyjmowaniu zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w związku z ograniczonym funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego w Czchowie

Opublikowano: wtorek, 31, marzec 2020

Czytaj więcej...    W nawiązaniu do Informacji  dla osób chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych, biorąc pod uwagę Stanowisko PKW z dnia 26 marca 2020 r. w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Czchowie będzie przyjmował zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres skrzynki pocztowej, na który należy przesyłać zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej...

Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania

Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2020

Czytaj więcej...     "Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś.  Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki naszej aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Właśnie rozpoczęliśmy proces jej udostępniania" - głosi komunikat Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej...

ARiMR: Po dopłaty sięgnij z domu

Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2020

Czytaj więcej...     Mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, małopolscy rolnicy najlepiej w kraju radzą sobie z wnioskowaniem o dopłaty za 2020 rok.
     Już ponad 12 tysięcy oświadczeń i wniosków elektronicznych wpłynęło do ARiMR. Oznacza to, że przeszło 10% osób spośród tych, które ubiegały się o płatności w ubiegłym roku, dopełniło formalności.

Czytaj więcej...

Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Opublikowano: czwartek, 26, marzec 2020

Czytaj więcej...    Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej sow.pfron.org.pl. W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu ”Aktywny samorząd”, już od 1 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia - bez wychodzenia z domu i bez barier.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy nr 1/2020

Opublikowano: środa, 25, marzec 2020

Czytaj więcej...    Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” działająca na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana, Łososina Dolna informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Informacja PFRON dla studentów!

Opublikowano: poniedziałek, 23, marzec 2020

Czytaj więcej...     Oddział Małopolski PFRON przypomina, że do 31 marca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” - Modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym).
     W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu, wniosek o dofinansowanie składa się przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia: https://sow.pfron.org.pl/ 

Czytaj więcej...

Komunikat dotyczący pracy ARiMR - praca bez kontaktu z interesantami

Opublikowano: poniedziałek, 23, marzec 2020

Czytaj więcej...    W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, wprowadziliśmy zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:

Czytaj więcej...

Komunikat Burmistrza Czchowa - zamknięcie kasy w urzędzie

Opublikowano: czwartek, 19, marzec 2020

Burmistrz Czchowa informuje, że mając na uwadze ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i pracowników urzędu postanowił o zamknięciu kasy w Urzędzie Miejskim w Czchowie.

Kasa będzie nieczynna od dnia 23 marca 2020 roku do odwołania.

Komunikat Małopolskiej Izby Rolniczej

Opublikowano: środa, 18, marzec 2020

Czytaj więcej...     W porozumieniu z Zarządem Małopolskiej Izby Rolniczej wstrzymujemy usługi w zakresie wypełniania wniosków obszarowych do 29.03.2020 r., z możliwością przedłużenia tego terminu w zależności od decyzji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszelkie usługi doradcze realizujemy tylko za pomocą intemetu oraz telefonu.

Komunikat w wersji .pdf