Czytaj więcej...

26 Bieg Floriański w Czchowie odbędzie się 4 maja 2024 roku. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami miasteczka i ścieżkami Miejskiego Parku Zieleni i Wypoczynku „Grodzisko”. Bieg ma charakter biegu ulicznego i przełajowego.
Po raz pierwszy odbył się w 1997 roku, a jego inicjatorem był Tadeusz Rajczak. W tym czasie, tylko raz nie mogliśmy zorganizować biegu, było to w wyniku pandemii coronavirusa w 2020 roku. W ciągu 25. edycji biegu, jego trasa zmieniała się, w większości biegaliśmy w Czchowie, ale również Bieg Floriański odbył się w Domosławicach, Jurkowie i Tymowej. W 2021 dodatkowo do aktywności, zaprosiliśmy „chodziarzy”.
Bieg Floriański to setki biegających młodych ludzi – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, strażaków i osób dorosłych, którzy czerpią zbiegania przyjemność, jednocześnie dbając o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Do zobaczenia na rynku w Czchowie 4 maja 2024 roku, rozpoczęcie wydarzenia godzina 10:00!

 

Czytaj więcej...

Ekipa najmłodszych adeptów klubu piłkarskiego „Piast”, działającego w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, zaliczyła bardzo udany wyjazd na turniej do Nowego Sącza, gdzie pokonała wszystkich uczestników sportowej rywalizacji, a zawodnik Mikołaj Ciura został wybrany najwartościowszym zawodnikiem turnieju.

Czytaj więcej...

Z wielką radością Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno „Dębińskie Pasje” zaprasza do wzięcia udziału w „I Małopolskim Turnieju Wsi Dębno 2021” w ramach, którego zostaną rozegrane 3 turnieje:

  • turniej piłki nożnej (faza grupowa: 12, 13 czerwca 2021 r. oraz faza pucharowa: 19 czerwca 2021 r.)
  • turniej piłki siatkowej: 20 czerwca 2021 r.
  • oraz turniej tenisa stołowego: 26 czerwca 2021 r.

Czytaj więcej...

Startuje kolejny, piąty już, sezon Akcji „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”. Szczegółowe informacje i instrukcja, jak się zapisać, na stronie http://www.aktywnypowiatbrzeski.pl/2021/05/11/5-sezon-aktywny-i-bezpieczny-powiat-brzeski/

Czytaj więcej...     Uprzejmie informujemy, że tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Czchów odbędą się 1 września na stadionie w Złotej. Początek o godz 15.00.

Zapraszamy!!!

Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają do udziału w XXII Biegu Floriańskim, który odbędzie się 1 maja 2019 r. (tj. w środę) w Jurkowie (zbiórka Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie godz. 15:00, rozpoczęcie biegu godz. 15:30). Dokumenty zgłoszeniowe można pobrać ze strony http://moksir.czchow.pl/?g=1&i=1412.

    Zapraszamy!

Czytaj więcej...     Już 21 marca rusza kolejna odsłona akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski. Spacerujesz? Biegasz? Uprawiasz nordic walking? A może jeździsz na rowerze? Zapraszamy Cię do wspólnego pokonywania kolejnych kilometrów. Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski to jedyna tego typu Akcja w regionie. Ta oryginalna forma aktywności przez pół roku mobilizuje Mieszkańców Powiatu Brzeskiego do wzięcia udziału w zdrowej rywalizacji z możliwością komentowania, porównywania wyników i podglądania osiągnięć innych zawodników. Każdy uczestnik posiada własny profil, na którym publikuje kilometry, czas oraz trasę, jaką przebył.

Czytaj więcej...     Na terenie gminy Czchów, w trosce o dobro dzieci i młodzieży, organizowanych jest wiele ciekawych inicjatyw. Największym zainteresowaniem zawsze cieszą się zawody, turnieje i konkurencje sportowo-rekreacyjne. Dlatego w tym roku postawiliśmy na sport i rekreację oferując udział w pikniku profilaktycznym, którego celem była prewencja i edukacja z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom oraz ochrona zdrowia.  „Dzień  dla zdrowia” bo taką nazwę nosił piknik zrealizowaliśmy w dwóch etapach. Środki na realizację zadania pochodziły z Gminy Czchów oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie i Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej.

więcej na stronie www.moksir.czchow.pl

Czytaj więcej...

Regulamin, oświadczenia i karta zgłoszeniowa (plik .pdf)

Czytaj więcej...    Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zaprasza na wakacyjne spotkania szchowo-rekreacyjne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ośrodka.

Czytaj więcej...     29 maja 2018 roku w hali sportowej w Czchowie odbędą się zajęcia sportowe z elementami samoobrony, które poprowadzi pan Wojciech Szwagrzyk, specjalista do spraw bezpieczeństwa osobistego, entuzjasta sportów walki. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, dowolne wpłaty do puszki zasilą konto podopiecznej Fundacji „Serca dla maluszka” Ani Gregorczuk.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do 18.30.

Czytaj więcej...     W ramach współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie z Podokręgiem Piłki Nożnej w Brzesku zorganizowana została pierwsza edycja Powiatowej Ligii Orlików. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie dywizje. Oficjalnej inauguracji ligi, która odbyła się 12 kwietnia, dokonali Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów oraz Mirosław Nieć - Prezes PPN w Brzesku. W krótkim wystąpieniu  podkreślano potrzebę budowania ciekawej oferty aktywnego spędzania wolnego czasu, stwarzania warunków do doskonalenia techniki gry oraz nabywania umiejętności rywalizacji w duchu fair play.

Czytaj więcej...     Już 21 marca rusza kolejna edycja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski. Spacerujesz? Biegasz? Uprawiasz nordic walking? A może jeździsz na rowerze? Zapraszamy Cię do wspólnego pokonywania kolejnych kilometrów. START – Pierwszego Dnia Wiosny!

      Zarejestruj się w aplikacji Endomondo, stwórz swój profil i dołącz do grona Aktywnych Mieszkańców Powiatu Brzeskiego! Rywalizacja: Aktywny Mieszkaniec Powiatu Brzeskiego

Czytaj więcej...    W ramach już kilkuletniej współpracy MOKSiR PIAST Czchów z klubem FC POLSKA Wien, tym razem w Czchowie odbył się turniej zaprzyjaźnionych drużyn zawodników do lat 11. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały ekipy: SP ZOSTAŃ PIŁKARZEM Poręba Spytkowska, ZUBELLO Iwkowa oraz ORZEŁKI Stróże. Pomimo towarzyskiego charakteru turnieju, nie zabrakło sportowych emocji, każdy po cichu liczył na końcowe zwycięstwo. Pełna zaangażowania i poświęcenia rywalizacja zakończyła się sukcesem gości z Wiednia.

Czytaj więcej...    W okresie zimowym hala sportowa w Czchowie to nie tylko miejsce prowadzenia regularnych zajęć sportowych, ale także arena sportowych zmagań. W dniach 2-3 lutego 2018 r. rozegrane zostały, po etapach gminnych, powiatowe finały ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W pierwszym dniu rywalizowali najmłodsi zawodnicy w kategorii U-8. Po rozegraniu przez 4 drużyny meczów w systemie każdy z każdym, zwycięstwo przypadło drużynie "Elita" Brzesko.

Czytaj więcej...     Ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą nie tylko o występ w finale na stadionie PGE Narodowym, ale także postawią pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce. Już 50 zawodników i zawodniczek trafiło z Turnieju do Reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.