Czytaj więcej...

Okres przedświąteczny to tradycyjnie czas spotkań i składania sobie życzeń. Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach po raz dwudziesty był organizatorem wigilijnego spotkania Seniorów z gminy Czchów i gminy Zakliczyn.

Czytaj więcej...

Do pobrania - plakat informacyjny (plik pdf)

Czytaj więcej...

Szkoła Muzyczna w Domosławicach zaprasza na koncert "Niespodzianka II". Wydarzenie to odbędzie się 21 czerwca 2023 r.o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Bezpłatne bilety na koncert można odbierać w sekretariacie szkoły.

Bardzo serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej...
Szkoła Muzyczna w Domosławicach zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Będzie to przegląd najbardziej znanych polskich i zagranicznych kolęd i piosenek noworocznych. Koncert połączony jest ze ze zbiórką charytatywną na leczenie ucznia Szkoły Podstawowej w Domosławicach Wojtusia Kiełbasy.
Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
Czytaj więcej...

"Entuzjaści Uśmiechu" Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Domosławicach serdecznie zaprasza na koncert pn. "Wokół żłóbka jak u siebie. Polsko-Ukraińskie kolędowanie", który odbędzie się 21 grudnia 2022 r. o godz. 17:00 w Zakliczyńskim Centrum Kultury w Zakliczynie.

Czytaj więcej...

Działająca już całą dekadę Szkoła Muzyczna I st. w Domosławicach nieustannie zaskakuje swymi koncertowymi propozycjami. Organizowane od lat w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem ENTUZJAŚCI UŚMIECHU projekty angażują całą społeczność szkolną; dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i … mieszkańców. W takiej muzycznej scenerii powiedzenie, że muzyka łączy nabiera realnych treści.

Czytaj więcej...

"Entuzjaści Uśmiechu" Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Domosławicach serdecznie zaprasza na koncert pn. "Domosławickie (pra)wykonania kolęd". Koncert odbędzie się w dniu 18 grudnia 2022r. (niedziela) o godz. 11:00  w Kościele Parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domosławicach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Do pobrania: plakat informacyjny (plik pdf)


Zadanie  finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury 2022 r. pn. „Małopolskie Chóry - Rozśpiewana Małopolska”.

Czytaj więcej...

Szkoła Muzyczna w Domosławicach zaprasza wszystkich na wyjątkowy koncert kolęd zatytułowany "Wigilia Polska", który będzie wystawiony 16 grudnia 2022 r. o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Świątecznie, nastrojowo i rodzinnie - tak będzie tego dnia na lusławickiej scenie. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły w Domosławicach.

Do pobrania: plakat informacyjny (plik pdf)

Czytaj więcej...

To było dla chóru szkolnego i orkiestry MROS niesamowite przeżycie; nie tylko być, ale i śpiewać oraz grać na Jasnej Górze, w duchowej stolicy Polski i dla rozmodlonych pielgrzymów. Krótki czas na przygotowanie występu, w tym prapremierę nowego, jeszcze pachnącego tuszem utworu, młodzi artyści spędzili bardzo pracowicie. Taki właśnie koncert miał miejsce 26 listopada br. o godz.15.00 w Jasnogórskiej bazylice i został zarejestrowany przez TVP 3 oddział Katowice. Jak się potem dowiedzieliśmy, będzie retransmitowany w późniejszym terminie o czym z pewnością poinformujemy.

Czytaj więcej...

Wspomóż naszą bibliotekę, a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody! Przypominamy zasady naszej akcji:

1. Przyjdź na stoisko akcji "Kup Książkę dla Biblioteki" 13 sierpnia podczas trwania Dni Czchowa.

2. Z przygotowanych przez nas książek wybierz, którą chcesz kupić i podarować bibliotece.

3. W zamian wylosuj nagrodę w loterii fantowej. Twój los bierze również udział w loterii nagród głównych, która odbędzie się o godz. 19:00.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko od godz. 15:00

Regulamin akcji "Kup Książkę dla Biblioteki"

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie

Czytaj więcej...

Wszystkich entuzjastów jazzu tradycyjnego oraz przygodnych słuchaczy zapraszamy 8, 9 i 10 lipca do Czchowa na 23. Baszta Jazz Festival. Tutaj, w rytmie jazzu poznamy tajemnice muzyczne Nowego Orleanu.

W tym roku stawiamy na artystów z Małopolski, a wśród naszych przyjaciół pojawią się nowe zespoły bardziej lub mniej znane. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 20:00 w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie występem Meaculpy & Jazz Roosters. Kolejny i ostatni w tym dniu koncert wykona Five o’Clock Orchestra, podczas którego usłyszymy najprawdziwszy, amerykański dixe jazz.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita organizuje konkurs plastyczny pn. „Polska-Ukraina. Kolorowe marzenia młodego pokolenia!” przeznaczony dla dzieci i młodzieży, które przybyły do Polski w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

poniżej znajduje się link do koncertu w wykonaniu ODE Europe, w dniu 9 maja 2022, w Palais de la Musique w Strasburgu, wykonanego z okazji święta Europy. W składzie orkiestry są młodzi artyści z 27 krajów UE, a wśród nich czwórka naszych przedstawicieli, reprezentujących Polskę, Małopolskę, Czchów, Domosławice.

Wielokrotnie pisaliśmy o powstałej w naszym regionie z inicjatywy Dyrektora Pana Kazimierza Wojnickiego Młodzieżowej Regionalnej Orkiestrze Symfonicznej, w której grają uczniowie i absolwenci 11 szkół muzycznych z Małopolski. W lutym czwórka wybranych w drodze przesłuchań młodych muzyków orkiestry pojechała do Paryża i w ramach programu ODE DEMOS reprezentowała MROS w Europejskiej Orkiestrze Młodych złożonej z muzyków pochodzących z 27 państw UE.

Więcej na stronie https://www.sp.domoslawice.edu.pl/podstawowa/wydarzenia/1130-wystep-w-strassburgu.html

Czytaj więcej...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska słodko smakuje na Wielkanoc”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu, tym razem na regionalny słodki wypiek, który jest tradycyjnym wypiekiem wielkanocnym, charakterystycznym dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie w/w wypieku wg przepisu i wykonanie zdjęcia.