Finał projektu pn. "Dojrzewanie trzeźwym okiem "  realizowanego przez młodzież klasy 6 ze Złotej pod opieką Pani Marty Gurgul.

 

Czytaj więcej...


Niezwykłe wydarzenie czeka nas 6 czerwca 2021 r. Tego dnia w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbędzię się koncert z okazji jubileuszu 10-lecia Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach.

Szczegółowe informacje na załączonym plakacie oraz na stronie Filharmonii https://www.filharmonia.krakow.pl/Home/9686-DZIECI_DZIECIOM.html

Transmisję online koncertu w Filharmonii Krakowskiej będzie można zobaczyć na platformie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=48rC2iRnRDk

Do pobrania:

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do nowego projektu, relizowanego w ramach LOWE Gminy Czchów i Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach im. ks. prof. Józefa Tischnera.

W ramach projektu zapraszamy wszystkich instrumentalistów orkiestrowych do udziału w przesłuchaniach do nowo powstającej orkiestry symfonicznej, która zrzeszać będzie młodych muzyków: studentów, absolwentów i uczniów szkół muzycznych z terenu Małopolski.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury i Gmina Zakliczyn zapraszają do udziału w Festiwalu Języka Polskiego „Polszczyzna-swojszczyzna”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021, którego eliminacje odbędą się w czerwcu a finały 10 września 2021 roku.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ będzie o niej głośno!

Wczoraj, po burzliwych obradach, wybrana została ostateczna nazwa zespołu, który powstaje przy Szkole Muzycznej w Domosławicach.
Napłynęło ponad 150 zgłoszeń od osób w wieku 5 - 55 lat. Organizatorzy dziekują za zgłoszenia i okazane zaufanie.

Pierwsze spotkania w małych grupach już w najbliższy piątek i sobotę - dla sekcji wokalnej i tanecznej. Szczegółowy harmonogram zostanie zainteresowanym rozesłany mailowo.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam list Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. Jacka Popiela z zaproszeniem na tradycyjny Koncert Noworoczny (plik pdf).

W tym szczególnym czasie Koncertowi przyświeca szczytny cel charytatywny – wydarzenie dedykowany jest służbom medycznym i pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Uprzejmie proszę Państwa o możliwie szerokie rozpropagowanie niniejszego zaproszenia.

 

Z poważaniem
Kazimierz Barczyk
Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

Informacje o koncercie także na stronie https://www.uj.edu.pl/kalendarz/-/journal_content/56_INSTANCE_5De61CKaqzOl/10172/146829542

Czytaj więcej...

Premiera online projektu Wielka Księga Miniatur, czyli muzyczny kalejdoskop Grzegorza Majki odbędzie się 5 grudnia 2020 o godz. 20.00.

W 2017 roku współczesna polska literatura kameralna wzbogaciła się o cykl 30 miniatur, skomponowanych przez Grzegorza Majkę w ramach stypendium twórczego MKiDN. W tym roku natomiast 16 ogniw cyklu doczekało się rejestracji audiowizualnej, zrealizowanej przy wsparciu NCK w ramach programu „Kultura w sieci".

Wiecej na stronie https://polmic.pl/

Czytaj więcej...

Msza Święta za Ojczyznę z intencji Burmistrza Czchowa odbędzie się 11 listopada 2020 r. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie o godz. 10:30.
Uroczystość będzie transmitowana w Internecie na kanale Parafii Czchów na platformie YouTube https://www.youtube.com/channel/UC0W4wgygm_T_cqy1qI9YvkQ

Czytaj więcej...

Zapraszamy do tegorocznej, wyjątkowej edycji INTERNETOWEJ. Szczegóły na stronie http://cudownamocbukietow.pl/cudowna-moc-bukietow-2020/

Czytaj więcej...     Tegoroczny jubileusz 20-lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”.