Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury i Gmina Zakliczyn zapraszają do udziału w Festiwalu Języka Polskiego „Polszczyzna-swojszczyzna”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021, którego eliminacje odbędą się w czerwcu a finały 10 września 2021 roku.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ będzie o niej głośno!

Wczoraj, po burzliwych obradach, wybrana została ostateczna nazwa zespołu, który powstaje przy Szkole Muzycznej w Domosławicach.
Napłynęło ponad 150 zgłoszeń od osób w wieku 5 - 55 lat. Organizatorzy dziekują za zgłoszenia i okazane zaufanie.

Pierwsze spotkania w małych grupach już w najbliższy piątek i sobotę - dla sekcji wokalnej i tanecznej. Szczegółowy harmonogram zostanie zainteresowanym rozesłany mailowo.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam list Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. Jacka Popiela z zaproszeniem na tradycyjny Koncert Noworoczny (plik pdf).

W tym szczególnym czasie Koncertowi przyświeca szczytny cel charytatywny – wydarzenie dedykowany jest służbom medycznym i pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Uprzejmie proszę Państwa o możliwie szerokie rozpropagowanie niniejszego zaproszenia.

 

Z poważaniem
Kazimierz Barczyk
Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

Informacje o koncercie także na stronie https://www.uj.edu.pl/kalendarz/-/journal_content/56_INSTANCE_5De61CKaqzOl/10172/146829542

Czytaj więcej...

Premiera online projektu Wielka Księga Miniatur, czyli muzyczny kalejdoskop Grzegorza Majki odbędzie się 5 grudnia 2020 o godz. 20.00.

W 2017 roku współczesna polska literatura kameralna wzbogaciła się o cykl 30 miniatur, skomponowanych przez Grzegorza Majkę w ramach stypendium twórczego MKiDN. W tym roku natomiast 16 ogniw cyklu doczekało się rejestracji audiowizualnej, zrealizowanej przy wsparciu NCK w ramach programu „Kultura w sieci".

Wiecej na stronie https://polmic.pl/

Czytaj więcej...

Msza Święta za Ojczyznę z intencji Burmistrza Czchowa odbędzie się 11 listopada 2020 r. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie o godz. 10:30.
Uroczystość będzie transmitowana w Internecie na kanale Parafii Czchów na platformie YouTube https://www.youtube.com/channel/UC0W4wgygm_T_cqy1qI9YvkQ

Czytaj więcej...

Zapraszamy do tegorocznej, wyjątkowej edycji INTERNETOWEJ. Szczegóły na stronie http://cudownamocbukietow.pl/cudowna-moc-bukietow-2020/

Czytaj więcej...     Tegoroczny jubileusz 20-lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”.

 - Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich Laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys -Szopa – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. –  Patrząc na prace spostrzegam, że osoby z niepełnosprawnościami mają fantastyczne podejście do życia i świata – dodała.

Czytaj więcej...

     24 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

Więcej tutaj

Czytaj więcej...     Małopolska Organizacja Turystyczna informuje o kilku najbliższych wydarzeniach, do których uczestnictwa serdecznie zaprasza:

  • Koncert "Księżycowe Granie" w Schronisku na Jasieniu w Beskidzie Wyspowym. Na pierwszy koncert w ramach „Księżycowego Grania” - cyklu koncertów w schroniskach zapraszamy wszystkich 14.09. zaśpiewa dla nas Hania Wójciak, artystka rodem z Zakopanego.

    Zapraszamy od godziny 15.00, spotkajmy się, wypijmy kawę czy herbatę, zjedzmy coś dobrego! Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa nieco ponad godzinę. Szczegółowe informacje w załączeniu

  • Konkurs Fotograficzny Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce. Więcej wiadomości na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=konkurs
  •  „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” - konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego. Już 11 września 2019 rusza głosowanie na turystyczne skarby Małopolski – oddaj swój głos i zadecyduj kto zostanie tegorocznym Laureatem!
    Głosowanie potrwa do 29 września 2019.Szczegóły na stronie konkursu www.konkurs.visitmalopolska.pl